Ranč Nové Sedlo Ranč Nové Sedlo O nás Novinky Reštaurácia Ubytovanie Minifarma Fotogaléria Cenníky Kontakt

Ranč Nové Sedlo

ustajnenie koní, jazdecká škola, jazdecký klub, ubytovanie, oslavy, večierky, svadby, školenia, školské výlety, detské tábory, gastronomické podujatia, živá hudba
Kone > Jazdecká škola

Jazdecká škola

Vozenie na poníkovi (deti od 1 roka)


Jazdecká škola pre najmenších (deti od 5 rokov)

Jazdecký výcvik pre deti sa realizuje na poníkoch a koňoch, ktoré svojim charakterom, povahou a výškou zodpovedajú potrebám dieťaťa, tak po fyzickej ako i psychickej stránke. Dieťa si pomaly a bez strachu zvyká na kontakt s koňom, formuje sa jeho vzťah a vzájomná dôvera.

Tempo výcviku je prispôsobené schopnostiam dieťaťa. Začína sa na lonži (dlhá šnúra, ktorú na jednom konci drží trénerka, na druhom konci je kôň s jazdcom) a jazdení na kruhu. Správny sed, rovnováha a kontakt s koňom sa formuje pomocou cvikov, ktoré dieťa realizuje priamo na chrbte koňa. Postupne sa prechádza na základné pokyny a chody - krok, klus, cval. Neskôr pribudnú základy drezúry a skoky cez prekážky. Súčasťou výcviku je aj tá najkrašia časť - vychádzka do prírody.

Priebeh výcvikovej hodiny:
15 minút - čistenie a sedlanie koňa
35 minút - jazda
10 minút - ošetrenie koňa po jazde
(jedna lekcia trvá 35 minút)


Jazdecká škola pre začiatočníkov

Ak sa chcete naučiť jazdiť na koni, ponúkame Vám jazdeckú školu, kde sa naučíte nielen jazdiť, ale tiež sa starať o tieto krásne zvieratá.

Ponúkame výcvik pre začiatočníkov pod vedením kvalifikovaných učiteľov jazdenia. Podľa možností a schopností preto prispôsobíme tréningový a výukový proces každému individuálne. Ponúkame vám ucelené jazdecké kurzy a aj samostatné hodiny na koni. Samotný výcvik začína na longe, na jazdárni, ktorý je základom pre získanie rovnováhy a sebadôvery v sedle, vyskúšanie si svojich schopností a možností.

Priebeh výcvikovej hodiny:
10 minút - čistenie a sedlanie koňa
45 minút - jazda
5 minút - ošetrenie koňa po jazde
(jedna lekcia trvá 45 minút)


Jazdecká škola pre pokročilých

Je určená tým, ktorí zvládli základy a ďalej si chcú prehlbovať svoje schopnosti či už v drezúre, alebo parkúrovom skákaní. Pre pokročilých je možnosť vychádzok na koni do okolia, skokový výcvik a tréning. Možnosť zabezpečenia prípravy na skúšky základného výcviku.

Priebeh výcvikovej hodiny:
10 minút - čistenie a sedlanie koňa
45 minút - jazda
5 minút - ošetrenie koňa po jazde
(jedna lekcia trvá 45 minút)


Tréneri

Možnosť individuálneho výberu trénera:

Martina Ušáková - Certifikát: Učiteľ jazdy
Mária Hostačná - Certifikát: Učiteľ jazdy
Kristína Balvanová - Certifikát: Učiteľ jazdy
Ing. Patrícia Šmehýlová - Certifikát: Učiteľ jazdy - tréner

Vážení zákazníci, na jazdeckú hodinu je potrebné sa vždy telefonicky objednať minimálne jeden deň vopred na tel. čísle +421 903 493 551 alebo osobne u nás na Ranči. Ďakujeme a tešíme sa na Vás.

Ustajnenie koní | Jazdecká škola | Jazdecký klub
Ustajnenie koní Jazdecká škola Jazdecký klub
Certifikované ubytovanie na vidieku
Certifikované ubytovanie na vidieku

Vážený návštevník,

ak si prajete odoberať novinky z našej web stránky, zadajte Vašu e-mailovú adresu a odošlite ju. Budeme Vám zasielať informácie o aktuálnych akciách a podujatiach, ktoré sme pre Vás pripravili. Z odberu noviniek sa budete môcť kedykoľvek odhlásiť.

DB & PHP & Design © 2023 - WPD - All Rights Reserved. © 2018-2023 - Ranč Nové Sedlo - All Rights Reserved.